PRO.MATH.EU.S w Polsce

27 listopad 2018

W niedzielę przywitaliśmy 21 uczestników projektu Pro.math.Eu.S, po dwóch nauczycieli i pięciu uczniów ze szkół partnerskich z Włoch, Łotwy i Rumunii. Goście okazali się bardzo sympatyczni. Uczniów przyjęły polskie rodziny, które wkładają mnóstwo serca w opiekę nad swoimi zagranicznymi dziećmi.

Pierwszy dzień projektu upłynął pod znakiem kręcenia filmów o praktycznym zastosowaniu matematyki w codziennym życiu. Uczniowie pracowali od godziny 8 rano do 18 wieczorem - dziesięć godzin! Jak na razie powstało 7 filmów - nasz cel to dwadzieścia filmów, więc dzisiaj kolejny pracowity dzień.

Jesteśmy bardzo wdzięczni naszemu rodzicowi ucznia z klasy pierwszej szkoły podstawowej, panu Tomkowi Sobierajowi (grupafilmowa.pl) oraz jego współpracownikowi, panu Radkowi, za ogromną i nieocenioną pomoc w profesjonalnym kręceniu filmów. Panowie wczoraj byli tak zapracowani, że nie nadążali ocierać potu z czoła - pracy było mnóstwo, zwłaszcza że wszyscy uczniowie po raz pierwszy w życiu pisali scenariusze a potem je odgrywali - brak doświadczenia utrudniał sprawę. Wierzymy jednak w naszych uczniów oraz w to, że są w stanie pokonać każdy problem! Już nie możemy się doczekać obejrzenia wszystkich filmów! Życzcie nam powodzenia :)

 

Projekt dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej - Erasmus+