Pięciodniowa Wycieczka Klas Trzecich do Kotliny Kłodzkiej

08 czerwiec 2024

W dniach od 3 do 7 maja uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w ekscytującej pięciodniowej wycieczce do malowniczej Kotliny Kłodzkiej. Program wyjazdu był bogaty w atrakcje i zapewnił dzieciom mnóstwo wrażeń oraz niezapomnianych wspomnień.

Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zwiedzić zabytkową kopalnię złota w Złotym Stoku. Dzieci z zapartym tchem słuchały historii o dawnych górnikach i miały możliwość zobaczenia podziemnych tuneli oraz interesujących eksponatów. Następnego dnia młodzi podróżnicy odwiedzili Wioskę Indiańską, gdzie poznali kulturę i tradycje rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Był to czas pełen zabawy i nauki, w trakcie którego dzieci mogły spróbować swoich sił w łucznictwie oraz wziąć udział w licznych zabawach sprawnościowych.

Kolejne dni wycieczki były równie emocjonujące. Uczniowie zwiedzili Błędne Skały, gdzie mogli podziwiać niezwykłe formacje skalne oraz przetestować swoje umiejętności orientacji w terenie. Następnie odwiedzili Ekocentrum oraz Muzeum Zabawek, które wzbudziły w nich ogromne zainteresowanie i zachwyt. W trakcie pobytu nie mogło zabraknąć relaksu w Parku Zdrojowym oraz zwiedzania imponującej Twierdzy w Kłodzku, która przybliżyła dzieciom historię regionu. Ostatnim punktem programu była wizyta przy Wodospadzie Wilczki, gdzie uczniowie mogli podziwiać piękno natury i odpocząć na łonie przyrody.

Oprócz zwiedzania, dzieci miały również czas na integrację i zabawę. Wieczorem przy ognisku piekły kiełbaski, śpiewały piosenki oraz opowiadały sobie historie. Niezapomnianym punktem wyjazdu była także dyskoteka, podczas której wszyscy bawili się wyśmienicie. Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej była nie tylko okazją do nauki, ale także do zacieśnienia więzi między uczniami. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

Fotorelacja-link