Projekt "LIKE the naturE – tRAdition – Sport – MUSic!"

 
„Polub sport !”  
 Pod koniec kalendarzowego roku 2018 uczestnicy projektu wykonywali zadania promujące aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Mieli za zadanie nakręcić krótkie filmy przedstawiające typowe polskie gry i zabawy sportowe i wraz z opisami przesłać je do kolegów z partnerskich szkół. Wykonywali również kolorowe foldery informacyjne na temat lubianej przez Polaków dyscypliny sportowej – siatkówki.
 
" Tolerancja dla różnic " 
 Pod tym hasłem odbył się cykl działań poświęconych tolerancji. Rozpoczął się 16 października w Światowym Dniu Tolerancji pracami nad wspólną projektową ankietą, która została przeprowadzona online we wszystkich szkołach partnerskich i podsumowana w ogólnodostępnej prezentacji.  Uczestnicy projektu w swoich klasach przeprowadzili zajęcia na temat tolerancji i integracji. Nakręcili krótki film i wykonali prace plastyczne poświęcone tej tematyce. Kulminacyjnym punktem działań było wspólne wykonanie przez Skype piosenki „We are the world” 
 
Świateczne prezenty projektu
  W tym roku do pocztówek i emaili ze świątecznymi życzeniami dla partnerów projektu włączyliśmy świąteczne prezenty. Każda szkoła wysłała wylosowanemu partnerowi paczkę ze świątecznymi upominkami. My wysłaliśmy nasz prezent do Portugalii, a otrzymaliśmy podarunek z Węgier. 
Uczniowie szkoły przygotowywali również dla naszych partnerów prezentacje multimedialne pokazujące polskie tradycje i zwyczaje świąteczne. Podobnie jak w roku ubiegłym niektóre uczestnicy projektu brali udział w Jasełkach, które odbyły się w styczniu 2019.