Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

28 listopad 2021
W dniu 22.11.2021 obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ POZDROWIEŃ I ŻYCZLIWOŚCI. Święto to zadomowiło się w murach naszej szkoły na dobre. Uczniowie oraz nauczyciele wykazali się zaangażowaniem oraz ogromną życzliwością. Przez ponad tydzień w klasach krążyła " Szkolna skrzynka życzliwych pozdrowień", każdy członek społeczności szkolnej mógł wrzucić do niej list, kartkę, rysunek, laurkę, pozdrowienia, miłe słowa...
W poniedziałek 22 listopada wszystkie życzliwe przesyłki zostały dostarczone do rąk adresatów przez naszych, szkolnych, życzliwych listonoszy. 
W szkole panowała miła, serdeczna atmosfera. Wszędzie widoczne były uśmiechnięte buzie i radosne gesty. Uczniowie i nauczyciele ubrali się w kolorze żółtym lub mieli żółte gadżety - kolor radości, optymizmu i  życzliwości. Na korytarzu powstało "Drzewko pozdrowień", które uczniowie i uczennice ozdabiali listkami z kolejnymi życzliwymi słowami, sentencjami, rysunkami, podziękowaniami. 
Mamy nadzieję, że ta cudowna, życzliwa atmosfera będzie widoczna codziennie, każdego dnia. Chcemy aby nasi uczniowie i uczennice byli wrażliwi na innych, na dobroć, życzliwość oraz bezinteresowną pomoc. Bardzo proste, ale jakże ważne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, miłego dnia, dzień dobry oraz uśmiech i miłe gesty są nam wszystkim bardzo potrzebne, a okazanie komuś serdeczności oraz obdarzenie  szczerym uśmiechem to o wiele więcej, niż nam może się wydawać. Także promujmy życzliwość każdego dnia.