Święto Niepodległości, Dzień Patrona

12 listopad 2021

W środę 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami o symbolicznej godzinie 11:11 wspólne odśpiewali zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Wspólne śpiewanie hymnu było częścią świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole. W salach pojawiły się gazetki o tematyce niepodległościowej. Uczniowie w czasie zajęć wykonywali flagi, godła, kotyliony, śpiewali pieśni patriotyczne oraz rozmawiali o patronie szkoły Józefie Piłsudskim. Lekcje były okazją do edukacji patriotycznej wyzwalającej poczucie dumy narodowej, a także zachętą do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski. Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz galerii zdjęć.

Link do filmu: https://youtu.be/5S3kgyqSjt0

Galeria zdjęć