Dzień pozytywnego myślenia

22 czerwiec 2021
" Żeby nauczyć się myśleć pozytywnie, trzeba trenować. Codziennie, systematycznie, konsekwentnie. Umiejętność pozytywnego myślenia jest jak mięsień. Im częściej go używasz tym jest silniejszy"
- Beata Pawlikowska
 
 21.06.2021 Obchodziliśmy Dzień Pozytywnego Myślenia. To międzynarodowe święto powstało z inicjatywy amerykańskiej psycholog, Kirsten Harrell, która zawodowo bada wpływ pozytywnego myślenia na zdrowie oraz proces leczenia ludzi. Harrell doszła do wniosku, że optymiści są nie tylko mniej narażeni np. na choroby serca czy depresję, ale też z reguły prowadzą zdrowszy tryb życia niż pesymiści. Co więcej, nasze nastawienie do świata jest czymś, czego uczymy się przez całe życie i na co mamy – choćby nieświadomie – wpływ każdego dnia. Dobre wzorce i pozytywny stosunek do siebie i otoczenia, warto więc ćwiczyć od najmłodszych lat.
 
W naszej szkole postanowiliśmy uczcić ten dzień pokazem talentów naszych uczniów w konkursie " Mam talent" oraz w konkursie plastycznym " Jeszcze będzie dobrze, jeszcze będzie lepiej".
Każda z klas założyła ubrania w wylosowanym wcześniej kolorze. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i uśmiechnięci. Przez cały dzień pozytywna energia unosiła się w całej szkole.
Zabawa oczywiście była rewelacyjna, zarówno uczestnicy jak i widownia bawili się świetnie. Podczas występów nasi uczniowie zaprezentowali swoje zainteresowania, pasje, pokazali wszystkim swoje umiejętności. Niektórzy bardzo miło zaskoczyli kolegów i koleżanki.
 
W konkursie " Mam talent" nasze szanowne jury przyznało dwa I miejsca:
Hanna B. i Amelia G.,
oraz miejsce II :
Julia I Bartosz M.
W konkursie plastycznym
I miejsce zdobyła Zuzanna S.
wyróżniania zdobyły: Kaja C., Kinga K.oraz Julia W.
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za świetnie spędzony czas!