Dzień wody

30 marzec 2021

19 marca nasi uczniowie ubrani na niebiesko świętowali DZIEŃ WODY. Był to dzień zorganizowany w ramach projektu „OTWARTY UMYSŁ, ZRĘCZNE RĘCE” Erasmus+. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań o otaczającym ich świecie. Uświadomiliśmy naszym uczniom jakie znaczenie ma woda dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Wszyscy wspaniale się bawili, a jednocześnie poszerzali zainteresowania związane z ekologią poprzez wykonywanie doświadczeń z wodą. Uczniowie klas I-III wykonywali prace plastyczne, plakaty i lapbooki promujące oszczędzanie wody oraz gazetki ścienne zawierające wiele ciekawych informacji o wodzie, podkreślające jej znaczenie w życiu ludzi, roślin i zwierząt. Udział w tego typu zajęciach pogłębił szacunek uczniów do wody, podniósł świadomość w zakresie jej roli w życiu i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Wspólnie oszczędzajmy i dbajmy o wodę! Dla środowiska i przyszłych pokoleń! Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał z prac naszych uczniów oraz galerii zdjęć.

Film- https://www.youtube.com/watch?v=Dy8u-cwXaDk

Galeria