CodeWeek 2017 w Psarach - 2 tygodnie i dwa dni - 35 spotkań - 217 uczniów!

27 październik 2017

CodeWeek 2017 w Psarach - 2 tygodnie i dwa dni - 35 spotkań - 217 uczniów!Po raz kolejny aktywnie włączyliśmy się w organizację eventów w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania Code Week. Scratch opanował całą Szkołę Podstawową w Psarach. Przez dwa tygodnie i dwa dni uczniowie klas

siódmych, drugich i trzecich klas z oddziałów gimnazjalnych programowali w Scratch. Kodowanie odbywało się na wszystkich lekcjach informatyki. Ponadto na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie budowali i programowali roboty Lego Mindstorms. Odbyło się 35 spotkań! Łącznie uczestniczyło w nich 217 uczniów! Specjalne wyzwanie otrzymali uczniowie klasy 2b z oddziałów gimnazjalnych. Ich zadaniem było utworzenie programu dodającego dwie liczby w zakresie 10 dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli dla pierwszoklasistów. Powstały bardzo ciekawe narzędzia dydaktyczne, a do testowania zaprosiliśmy samych pierwszaczków. Zabawie, nauce i emocjom nie było końca. Dodatkowym atutem była realna integracja uczniów z oddziałów gimnazjalnych z jedyną w naszej szkole najmłodszą grupą uczniów - pierwszoklasistami. Uczniowie bardzo dobrze ze sobą współpracowali, poznali się, poznali swoje imiona. Najmłodsi z entuzjazmem opowiadali swojej wychowawczyni oraz rodzicom o starszych kolegach i koleżankach.

Szkolnym koordynatorem eventów jest Katarzyna Nawrot.

 {gallery}Codeweek2017{/gallery}